خندانی در پسته

 امروز بحث بازار پسندی به عنوان مهم ترین عوامل برای کشاورزی پایدار شناخته شده است. محصول پسته از مهم ترین محصولات کشاورزی ایران شناخته شده است. در بازار پسندی در مورد پسته عوامل متعددی دست در دست یکدیگر می دهد از پارامترهایی مانند انس گرفته تا خندانی  و … همه و همه از مهم ترین عوامل در بازار پسندی شناخته شده است. خندانی در پسته به عنوان عاملی که از ویژگی های ظاهری پسته شناخته شده است حائز اهمیت و خندانی پسته موضوعی مهم در بازار پسندی در مورد پسته می باشد و این اهمیت به این دلیل است که در یک نگاه اولیه می توان به خندانی و ناخندانی پسته پی برد و این موضوع برای مشتریان اهمیت بسزایی دارد.

      شروع خندانی در درخت پسته مصادف با مراحل پایانی پر شدن مغر است و در واقع تقریبا در انتهای تیرماه خندانی در پسته شروع می شود در صورتی که پسته زودتر از موعد مقرر شروع به خندانی کند می تواند مشکلات خاص خودش را داشته باشد و منجر به عارضه زود خندانی در درخت پسته شود زود خندانی در درخت پسته که علت آن کاهش دمای هوا به حدود  زیر ۱۳ درجه است می تواند باعث این موضوع شود که پسته از حالت طبیعی خود زودتر خندان شود و این خندانی می تواند مغر را در معرض هجوم پرندگان قرار دهد و در حالتی که زود خندانی بوجود می اید سم پاشی های بی رویه می تواند باعث نفوذ سم به مغز پسته شده و در این حالت ممکن است پسته با یک سری از سمومی درگیر شود این درگیری خود می تواند باعث تلخ شدن مغز پسته شود این مورد خود می تواند مشکلات زیادی را بوجود آورد.

      در واقع می توان گفت هرچه حجم مغز پسته افزایش یابد، خندانی میوه نیز بیشتر می شود تحقیقات نشان داده است که شکاف پوست استخوانی (آندرکارب) پسته بیشتر به دلیل فشار فیزیکی مغز می باشد. عوامل بسیار زیادی در خندانی میوه تاثیر گذار هستند از مهم ترین این عوامل عوامل تغذیه ای می باشد، عناصری که به پر شدن مغز پسته کمک می کنند به طور مستقیم و غیرمستقیم می توانند کمک شایانی به درصد خندانی در میوه درخت پسته بکنند. اگرچه این تصور که محلول پاشی عنصر بور فقط در ابتدای فصل ضروری است، در بین کشاورزان جا افتاده است ولی باید خاطر نشان کرد که محلول پاشی با عناصر میکرو به همراه مقدار اندکی عنصر بور می تواند تاثیر چشمگیری در خندانی میوه درخت پسته داشته باشد. تحقیقات نشان داده اند که محلول  پاشی فروت ست می تواند در درصد خندانی میوه درخت پسته تاثیر گذار باشد. در بحث تغذیه می توان گفت که محلول پاشی و کاربرد خاکی کودهای پتاسه، زود جذب مانند سولوپتاس می تواند درصد خندانی را بیشتر کند. در مورد نیتروژن هم می توان گفت که کاربرد این عنصر می توان در خندانی تاثیر گذار باشد.  از عوامل محدود کننده خندانی در پسته می توان به تنش آبی اشاره کرد به این صورت که تنش آبی به این دلیل که منانع جذب حداکثر عناصر غذایی می گردد می تواند مانع خندانی به موقع پسته بشود. از عوامل دیگر محدود کنند خندانی پسته می توان به شوری آب اشاره کرد  تحقیقات نشان داده است که ابیاری درخت پسته با ای سی بالای ۴۰۰۰ می تواند  در خندانی پسته تاثیر گذار باشد و هم چنین در تحقیقی دیگر نشان داده شده است که بین درصد رس در خاک با ناخندانی در پسته تاثیر مستقیم و مثبت وجود دارد. از دیگر عوامل تاثیر گذار در خندانی پسته می توان به تاثیر رقم گرده افشان و منبع دانه گرده هم چنین نوع پایه بر خندانی اشاره کرد. تجربه و تحقیقات  در ایران حاکی از ان است که باغاتی که در اطراف جنگل های پسته وحشی قرار دارند به دلیل بارور شدن با درختان پسته وحشی درصد خندانی در آنان بسیار کاهش می یابد و این نکته ای است که باغداران باید مد نظر داشته باشند. اگرچه که تحقیقاتی در مورد تاثیر نوع پایه بر خندانی درخت پسته گزارش نشده است اما به احتمال قریب به یقین بین پایه و خندانی ارتباط وجود خواهد داشت. تحقیقات در امریکا نشان می دهند که ارقام نر پیترز و آسک منجر به افزایش خندانی نسبت به رقم آتلانتیکا شده است.

 در صورتی که پسته  بعد از برداشت و قبل از فراوری در معرض حرارت قرار گیرند، این موضوع باعث کاهش رطوبت و در نتیجه چروکیدگی پوست استخوانی و افزایش عرض خندانی می شود. در مرحله خشک کردن اولیه دمای بالا باعث افزایش عرض خندانی و بیرون افتادن مغز از پوست می شود.

نوشتهٔ پیشین
کاربرد های فناوری نانودر کشاورزی
نوشتهٔ بعدی
کاربردهای فناوری نانو در صنایع غذایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست