تفاهم نامه همکاری با جهاد دانشگاهی

امضای تفاهم نامه همکاری بین  شرکت فناور نانو پژوهش مرکزی و جهاد دانشگاهی استان مرکزی

تفاهم نامه همکاری مشترک شرکت فناور نانو پژوهش مرکزی و جهاد دانشگاهی استان مرکزی در راستای تولید کودهای مورد نیاز جهت استفاده کشاورزان و به خصوص باغداران انار با توجه به فعالیت مرکز خدمات تخصصی انار در ساوه به امضای طرفین رسید.

 دکتر حمیدرضا دری مدیر عامل شرکت فناور نانو پژوهش مرکزی نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت های قابل توجه جهاد دانشگاهی در عرصه های علمی و پژوهشی، از همکاری مشترک با این نهاد استقبال کرد.

ایشان به تشریح اهم فعالیت های پژوهشی- آموزشی این شرکت، با بهره گیری از کارشناسان و محققان توانمند با مراکز تحقیقاتی و آموزشی در داخل و خارج از کشور پرداختند. دکتر دری تجربه های موفق اجرا شده در سال های اخیر در این حوزه و همکاری با جهاد کشاورزی و مرکز تحقیقات انار شهرستان سرایان استان خراسان جنوبی و رفع مشکل سفیدشدگی آریل انار را یادآور و ابراز امیدواری کردند، با شروع همکاری، نیل به اهداف و رفع مشکلات باغات انار استان محقق شود.

همچنین دکتر علی اصغر غفاری زاده رییس جهاد دانشگاهی استان مرکزی در این نشست، اظهارکرد: در مرکز خدمات تخصصی انار، مسائل انار به صورت زنجیره ای و از تولید تا عرضه پیگیری خواهد شد و جهاد دانشگاهی در این مرکز دنبال حل مشکلاتی همچون سفیدشدگی آریل انار، کرم گلوگاه انار و سرمازدگی باغات که سالیانه خسارت زیادی به باغداران وارد می کنند، خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه فعالیت این مرکز در زمینه های تخصصی مشاوره ای، آموزشی، خدمات تجاری و دانش بنیان خواهد بود، افزود: بهره برداران اصلی محصولات تولیدی مرکز، باغداران انار هستند که با توجه به انحصاری بودن محصولات تولیدی و همچنین کاربردی بودن در راستای کاهش ضایعات انار و افزایش کیفیت تولیدات، پیش بینی می شود بخش قابل توجهی از باغداران منطقه از محصولات تولید شده استقبال نمایند.

این تفاهم نامه در راستای تولید کودهای مورد نیاز جهت استفاده کشاورزان و به خصوص باغداران انار با توجه به فعالیت مرکز خدمات تخصصی انار در ساوه به امضای طرفین رسید.

گفتنی است؛ شرکت دانش بنیان بیوزر در راستای رسالت آموزشی و فنی خود، قراردادهای مشابه داخلی و بین المللی با شرکت های فعال در حوزه های مختلف کشاورزی شامل باغات، زراعت و گلخانه منعقد کرده است.

نوشتهٔ پیشین
بازدید مزرعه هزار هکتاری پنبه جاسک
نوشتهٔ بعدی
حضور در نمایشگاه بین المللی ازبکستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست